„Mindig úton vagyunk hazánk és Kína barátságáért”
2016-ban indult el az elemi pedagógia a Budapesti Magyar-Kínai Két Tanítási Nyelvű Iskolában, később Általános Iskola és Gimnázium lett a hivatalos megnevezése. Az intézmény a két ország oktatási tárcáinak eredeti megállapodása alapján azért jött létre, hogy az itt élő kínai családok gyermekeinek kínálkozzon egy olyan oktatás, amelyben a tankötelezettség teljesítése mellett ugyancsak megtanulhatják saját anyanyelvüket is. Európában ez az egyetlen kéttannyelvű intézmény, ahol a kötelező állami oktatásnak és a kínai nyelv tanításának a kritériumai jutnak egyaránt érvénybe.
Ma már több száz magyar és kínai származású diák tanul itt a suliban. Nemcsak a budapesti kínai kolóniának fontos a kétnyelvű oktatás, hanem a magyar tinédzserek számára is jelentőséggel bír a kínai nyelv tanulása, miközben a tradícionális kínai kultúra is egyre népszerűbb Magyarországon. Az itt érettségizett diákok nagyrésze előtt tehát több alternatíva áll, mivel felsőoktatási tanulmányaikat nemcsak hazájukban, de Kínában is folytathatják.
Két egyetemistát kerestünk fel, akik az iskolát végzettek, s arról kérdeztük meg, hogy előttük mi lehetőség vagy perspektíva nyílik a továbbképzésükre és a foglalkozásukra?